Asian tip 16/10/2020

Καλημέρα σε όλα τα μέλη του Betsport.gr. Επανερχόμαστε στα πρωταθλήματα μετά τις εθνικές ομάδες και μπαίνουμε στην κανονικότητα. Η στήλη προέρχεται από δυο σερί ήττες. Η Εθνική μας ήταν καλή στο πρώτο μέρος, όμως το χαμένο πέναλτι και μερικές πολύ καλές ευκαιρίες που σπαταλήθηκαν, έδωσαν τη θέση τους σε ένα δεύτερο ημίχρονο όπου είδα τη χειρότερη εθνική των τελευταίων ετών. Όσο αφορά το ολλανδικό, 1-1 από το 49', πολλές ευκαιρίες στο τέλος για -έστω- επιστροφή πονταρίσματος, όμως τελικά μείναμε στο under. Συνεχίζουμε, με τις αποτυχίες να είναι μέρος του παιχνιδιού και εν τέλει αναπόφευκτες. Πάμε στην Championship. Η Ντέρμπι υποδέχεται την Γουότφορντ και πραγματικά δεν βλέπεται. Η νίκη ψέμα που πήρε κόντρα στην Νόργουιτς σε μια αντεπίθεση στο τέλος, δεν μπορεί να αλλάξει την κάκιστη εικόνα της ομάδας του Κοκού. Ο Ολλανδός, όσο γρηγορότερα φύγει, τόσο καλύτερα για την Κάουντι. Ο Ρούνεϊ είναι έτοιμος να πάρει τα ηνία σαν παίκτης-προπονητής. Αν αυτό δεν γίνει σήμερα, θα γίνει οσονούπω. Όπως και να έχει, η πίεση είναι μεγάλη, όμως υπάρχουν και ευχάριστα νέα. Ο σέντερ φορ Γουογκχορν επιστρέφει λογικά, κάτι που θα βοηθήσει πολύ επιθετικά. Πάμε στη Γουότφορντ που ξεκίνησε καλά στη λίγκα μετά τον υποβιβασμό της, αν και το ξεπούλημα της ομάδας έχει ήδη ξεκινήσει. Ντίνι, Σαρ, Γκρέι, Χιουζ, με τους δυο πρώτους να είναι σε επαφές με ομάδες της Premier. Πρέπει να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα, ενώ εσχάτως για όσους δεν το γνωρίζουν, προπονητής φέτος είναι ο Ίβιτς, ο οποίος θα πρέπει να διαχειριστεί την κατάσταση όσο καλύτερα μπορεί. Ας πάμε στο προκείμενο: Ματς ζωής και θανάτου για τους γηπεδούχους, που πρέπει πάση θυσία να το κερδίσουν έτσι ώστε να μην βρεθούν ακόμα πιο χαμηλά στη βαθμολογία. Οι δυο προηγούμενες χρονιές όπου η ομάδα βρέθηκε κοντά στην επιστροφή της στην Premier, πέρασαν. Η Championship είναι ένα διαβολεμένο πρωτάθλημα, με τρομερό ανταγωνισμό και αν σε πάρει η κάτω βόλτα, δύσκολα επιστρέφεις. Η Γουότφορντ πηγαίνει να παίξει με πολλά προβλήματα, ενώ το σετ των αποδόσεων θα έπρεπε να είναι πιο ισορροπημένο. Ο άσος παίζεται στο 3.62 στη Stoiximan, ενώ εμείς θα πάμε με το ασιατικό +0.25 στους γηπεδούχους, που αγγίζει το διπλασιασμό. Με ισοπαλία παίρνουμε πίσω μισό κέρδος, σε ένα ματς που αναμένεται κλειστό και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Καλή επιτυχία.