Corner tip 03/10/2020

Καλημέρα σε όλα τα μέλη του betsport.gr. Αν και δεν μπορούσαν να αλλάξουν ούτε... μπαλιά στο πρώτο ημίχρονο, οι νεανίες της PSV διέλυσαν με 3-0 στο δεύτερο ημίχρονο την Τέλσταρ, επιστρέφοντας το ποντάρισμα μας (over 3). Το αστείο είναι πως το διπλό δέχτηκε τόσες πιέσεις, που έφτασε στο 1.66 πριν την έναρξη του ματς, κάτι που δείχνει πως είναι τουλάχιστον αφελές το ποντάρισμα σε σημεία στη Β' Ολλανδίας. Συνεχίζουμε σήμερα Σάββατο, σε ένα πλήρες κουπόνι, που ακόμα ψάχνω την καλύτερη δυνατή επιλογή σε ασιατικό σημείο. Μέχρι τότε, με βάση τη στατιστική, εντόπισα στην Α' Αγγλίας μια απόδοση που αξίζει το ποντάρισμα μας. Η Μπέρτον υποδέχεται την Πόρτσμουθ και έχουμε να κάνουμε με δυο κλασικές αγγλοσαξoνικές ομάδες με παραδοσιακή ανάπτυξη από τα άκρα. Οι γηπεδούχοι κερδίζουν κατά μέσο όρο 7.4 κόρνερ και παραχωρούν 5, ενώ οι φιλοξενούμενοι στέλνουν τη μπάλα στο σημαιάκι 8.67 φορές στα πρώτα τους παιχνίδια, παραχωρώντας 3.7. Αξιοπερίεργη η απόδοση του over 10.5 της Stoiximan που πληρώνει 1.91 (1.83 στη Bet365). Σίγουρα η επιλογή αξίζει και θα την τιμήσουμε, με 1% υποχρέωση πονταρίσματος. Καλή επιτυχία.