Asian tip 14/09/2020

TIPS ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ DRAW M.O.
29 19 10 -
1.83

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του betsport.gr. Το καλύτερο φετινό ματς είδαν τα μάτια μου στη Νορβηγία, με μια Μπόντο από άλλο πλανήτη, να δικαιώνει απόλυτα τη στήλη. Σας είχαμε προϊδεάσει ότι θα δούμε τρομερό ματς, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Το over 1.5 H/T επαληθεύτηκε στο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να λήγει 4-1! Απίστευτη η Μπόντο Γκλιμντ πραγματικά, ισοπέδωσε την τρίτη της βαθμολογίας Οντ που μάλιστα προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό, σταματώντας το κοντέρ στο 6-1, χάνοντας μάλιστα πέναλτι ενώ της ακυρώθηκε και ένα κανονικό γκολ. Απόλαυση και... 6/6 το σερί για τη στήλη. Πάμε τώρα στην OBOS Ligaen που είναι από τα αγαπημένα μας πρωταθλήματα και τα γνωρίζουμε πάρα πολύ καλά. Σοκ για την Ρανχάιμ, η οποία μέχρι το 85' κρατούσε ένα σημαντικό διπλό κόντρα στη Λίλεστρομ, πληρώνοντας τελικά την αδράνεια της στο δεύτερο ημίχρονο. Ισοφαρίστηκε πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ενώ στο 91' έγινε η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους! Έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 92'. ενώ μοιραία, αφού είχε βγει όλη μπροστά, δέχτηκε και τρίτο τέρμα στο 95'. Έτσι, υπέστη τη δεύτερη σερί ήττα της, με την Σόγκναλ να την "πιάνει" στη δεύτερη θέση και την πίεση να είναι αυξημένη. Υποδέχεται την Κίσα, η οποία σκόρπισε με 6-1 το πτώμα της ουραγού Oygarden και πήρε μια μικρή ανάσα στη μάχη της παραμονής. Όμως, εκτός έδρας αποδυναμώνεται αισθητά και δεν θα μπορούσε να έχει δυσκολότερη αποστολή κόντρα σε μια ομάδα που έχει μακράν την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας και ισοπεδώνει ομάδες που είναι από τη μέση του grid και κάτω. Σίγουρα η Ρανχάιμ θα θέλει αφενός μεν να διασκεδάσει τις εντυπώσεις, αφετέρου να πάρει μια εμφατική νίκη που θα της δώσει και ψυχολογία για τη συνέχεια. Άλλωστε, η διαφορά δυναμικότητας είναι πολύ μεγάλη απέναντι στην Ullnsaker η οποία θα πρέπει να προσέξει να μην συντριβεί. Η γνώμη μου είναι πως η νίκη για τους γηπεδούχους θα είναι ευρεία, με δεδομένη πια και την πίεση που υπάρχει, καθώς πέραν της Σόγκνταλ, Σάντενς και Λίλεστστρομ ανεβαίνουν και θα δώσουν μάχη για την απευθείας άνοδο. Η Ρανχάιμ θα πνίξει από νωρίς τον αντίπαλο και θα προσπαθήσει να είναι όσο το δυνατόν πιο κυνική, ώστε να μη γνωρίσει παρόμοιο σοκ με αυτό που έπαθε στην έδρα της κόντρα στην KFUM, όπου επί 87 λεπτά σφυροκοπούσε ανελέητα πετώντας στα σκουπίδια απίστευτες ευκαιρίες και τελικώς σε μια κόντρα γνώρισε την ήττα. Μιλάμε για μια ομάδα που επιτίθεται κατά κύματα και αν το ματς "την πάει" στοιχειωδώς, σκοτώνει. Ο άσος είναι έκπληξη στο 1.33, αν και μέχρι την έναρξη του ματς, δεν πιστεύω να είναι πάνω από 1.25. Μεγάλη η αξία στο ασιατικό -1.5 της Ρανχάιμ που πληρώνει σχεδόν διπλασιασμό, σε ένα ματς που θα είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους γηπεδούχους να επιστρέψουν με εντυπωσιακό τρόπο στις νίκες. Καλή επιτυχία.